Co zrobić by rozpocząć kurs prawa jazdy?

Zaczęło się!  Wybrałeś już szkołę w której będziesz doskonalił swoje umiejętności jako kierowca. Co dalej? Czego się spodziewać? Co potrzebuję? Poradzę sobie? Czy ja się oby na pewno nadaję? Czy mam wszystko co potrzeba? Jednym słowem – burza przemyśleń w naszych głowach…

Takie odczucia ma większość ludzi zaczynających swój kurs. Nie ma obaw. Jeżeli do tej pory stosowałeś się do naszych rad, udział w kursie będzie NA PEWNO bardzo przyjemny.

Żeby nie było żadnych wątpliwości przedstawiamy jeszcze raz wszystkie czynności które musisz wykonać przed przystąpieniem do szkolenia w Ośrodku Szkolenia Kierowców.

– Krok pierwszy

Udaj się do placówki medycznej i znajdź lekarza który ,ma uprawnienia do badania przyszłych kierowców. Lekarz zbada Twój wzrok, słuch, sprawdzi ciśnienie, poziom cukru oraz wykona wywiad lekarski na temat zdrowia kandydata. Jeżeli wszystko będzie OK – wyda orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem.

      

– Krok drugi

Zrób swoją fotografię do dokumentu prawa jazdy. Fotka powinna być kolorowa i mieć wymiary 3,5 x 4,5cm. Powinna być wykonana bez nakrycia głowy. Każdy profesjonalny fotograf będzie wiedział w jaki sposób masz się ustawić do zdjęcia gdy powiesz że jest to fotografia do dokumentu prawa jazdy.

Krok trzeci

Wyrób swój Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Aby tego dokonać udaj się do Wydziału Komunikacji w Starostwie lub Urzędzie Miasta, wypełnij wniosek, a jako załączniki dodaj zabrane ze sobą  orzeczenie lekarskie oraz wcześniej zrobioną fotografię.

UWAGA

Wszystko czego potrzebujesz do wyrobienia numeru PKK znajdziesz w naszym poprzednim wpisie:

„JAK MOGĘ ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM KURSU NAUKI JAZDY”

Po wypełnieniu specjalnego kwestionariusza  pracownik Wydziału Komunikacji wyda Ci Twój prywatny i jedyny w swoim rodzaju numer PKK. Ważne!–  gdy nie jesteś jeszcze pełnoletni w momencie  wypełniania wniosku, potrzeba pisemnej zgody rodzica lub opiekuna na rozpoczęcie kursu prawa jazdy.

Pamiętaj też , że gdy będziesz miał problemy –  w każdym Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Miasta urzędnicy ZAWSZE udzielą Ci informacji jak wypełnić otrzymany wniosek. Nie bójmy się pytać!

 

– Krok czwarty –

Zapisz się do wybranego ośrodka szkolenia kierowców.

  

Pracownik  ośrodka poprosi cię o twój nr PKK oraz dokument tożsamości. W tym momencie To ośrodek kieruje twoim profilem PKK i dba o to byś był widoczny w systemie z aktualnym statutem, a gdy  wszystkie formalności zostaną wykonane – rozpoczynasz naukę.

Cały przebieg kursu od momentu jego rozpoczęcia aż do egzaminu Państwowego opisaliśmy szczegółowo w naszej aplikacji „MOBILNE TESTY” do której pobrania bardzo Cię zachęcamy 🙂

W aplikacji znajdziesz  również wszystkie materiały do nauki a zdobytą wiedzę będziesz mógł przećwiczyć poprzez rozwiązywanie testów, które również tam znajdziesz (nasze testy są takie same jak na państwowym egzaminie teoretycznym).

Sprawdź nasze pozostałe artykuły!